Iskolánk a város frekventált helyén található, a Petőfi Sándor utcában. Története majdnem 100 évre nyúlik vissza: 1926-ban a város képviselő-testülete szavazással döntött az iskolaépítésről. A terveket Vjatka József készítette. Az első tanítási nap 1927. szeptember 19-én volt. Az új iskola az ország legmodernebb iskolái közé tartozott, bár a tornaterem átadása csak a következő évben valósult meg.
Az épület déli szárnyán a Szent Margit Leányiskola, az északin a Szent Imre Fiúiskola működött.

Másfél évtized sem telt el az épület átadása után, amikor a II. világháború földúlta a kialakult iskolai szokásokat, tradíciókat. Az 1941/42-es tanévet már nem kezdhette az iskola saját épületében, mert egy részét katonai kórháznak, más részét a város a kórháza belgyógyászati osztályának rendezte be.
A háború végén az épületet a katonaság még istállóként is használta.
1944-ben az iskola neve: Községi Szent Imre Elemi Fiúiskola volt és az 1944/45-ös tanévben 3 különböző helyen működött. 1946-ban jött létre a községi általános iskola, de mivel az összes osztály nem fért el egy épületben, így 2 helyen folyt az oktatás a városban.
Az 50-es évek elején fejeződnek be a háború okozta pusztítások utáni helyreállítások.
A város zenei életére nagy hatással volt az 1953/54-es tanévben szervezett 100-120 fős kórus, ami Dr. Schleifert Józsefné nevéhez fűződik.
A tagozatos ének-zenei oktatásnak köszönhetően kiemelkedő eredményeket ért el az iskola kórusa. A 70-es évekre készült el az ének-zene szaktanterem, ami korszerű eszközökkel biztosította az órák feltételeit.
A 80-as évektől diákjaink már két idegen nyelvet tanulhattak, könyvtárunkban olvasó-író találkozókat szerveztünk és a Csillagász szakkörnek köszönhetően vendégünk volt Farkas Bertalan és Magyari Béla, a két magyar űrhajós.
1994/95-ös tanévben kialakításra került egy galéria az épületben, ahol diákjaink és helyi művészek alkotásait állítjuk ki.
Jelenleg 9 osztályunk működik: 8 nappali tagozatos és 1 esti tagozatos.